• Chcete Zbrojní průkaz SNADNO a RYCHLE?
  • Nechtějí se vám studovat zdlouhavé právní předpisy a ČSN?
 
 
Objednávejte se na individuální prezenatci publikace Zbrojní průkaz 
na tel: 604 412 524 nebo 776 182 906
i v místě vašeho bydliště, pracoviště a to po celé ČR.
zbrojní průkaz

FAQ Zbrojní průkaz

Otázky a odpovědi

spojené s problematikou zbrojního průkazu:

 

V čem je uváděná publikace odlišná od ostatních publikací s touto problematikou?

Autoři publikace vycházeli z filozofie, že v současné době si většina žadatelů pořizuje zbrojní průkaz za účelem ochrany života, zdraví a majetku, odrážející bezpečnostní situaci a vývoj ve společnosti. Současně většina žadatelů je plně časově vytížena svým zaměstnáním a nemá čas a nechce obětovat hodně času pro získání zbrojního průkazu. Právě pro tuto skupinu žadatelů je publikace určena. Umožní Vám složit úspěšně zkoušku odborné způsobilosti, to je její cíl.

Mohu se přihlásit ke zkoušce odborné způsobilosti, aniž bych absolvoval zdravotní prohlídku a podal si žádost o vydání zbrojního průkazu?

Ano, přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti můžete podat příslušnému útvaru policie bez toho, že byste si podal žádost o vydání zbrojního průkazu a absolvoval zdravotní prohlídku. V případě úspěšného vykonání zkoušky odborné způsobilosti Vám bude vydáno Osvědčení o absolvování zkoušky odborné způsobilosti, jehož platnost je jeden a rok a v této době musíte podstoupit zdravotní prohlídku a podat žádost o vydání zbrojního průkazu.

Je možné úspěšně absolvovat zkoušku odborné způsobilosti, když se zbraněmi nemám žádné zkušenosti, pouze na základě zakoupení zákona o zbraních s komentářem?

Lze konstatovat, že bez vysvětlení současné filozofie zákona o zbraních, uvedení základních pojmů různě se opakujících se ve zkušebních otázkách a nacvičení bezpečné manipulace se zbraní nelze zkoušku odborné způsobilosti zvládnout. Na rozdíl od minulosti došlo k výraznému zvýšení nároků na znalosti žadatele v teoretické části zkoušky a jeho dovednosti v praktické části zkoušky. Samotná střelba pak zpravidla není problémem. Dále oproti minulosti je na každé zkoušce odborné způsobilosti přítomen dohledový orgán policie.

Když chci zbrojní průkaz skupiny E, z jaké zbraně budu střílet?

Při zkoušce odborné způsobilosti bude žadatel o zbrojní průkaz skupiny E střílet z krátké kulové zbraně,zpravidla z pistole. Konkrétní druh krátké kulové zbraně, který bude použit určuje zkušební komisař. Zpravidla se používají zbraně ČZ 75/85, ČZ 82/83 okrajově ČZ 50/70. Setkat se můžete pochopitelně i s jinými zbraněmi např. značky GLOCK.

Jaká je úspěšnost žadatelů u zkoušek odborné způsobilosti?

U každé jednotlivé zkoušky bývá rozdílná, ale v průměru se dá říci, že uspěje okolo 2/3 žadatelů, to ale neznamená, že na řadě zkoušek uspěje ani ne 1/5 přihlášených. Nejvíce žadatelů nezvládne teoretickou část zkoušky a dále bezpečnou manipulaci se zbraní. Střelba jako taková nebývá problémem.

Mohu půjčit svoji opakovací malorážku ČZ kamarádovi, který je držitelem zbrojního průkazu skupiny B?

Uvedená zbraň, je zbraň kategorie C ,tedy zbraň na ohlášení a tuto zbraň můžete půjčit svému kamarádovi, který je držitelem zbrojního průkazu skupiny B. Podmínkou je pochopitelně, že zbraň je označena platnými zkušebními značkami a současně se zbraní mu předáte průkaz zbraně. Kamarád následně tuto zbraň může využít výhradně na střelnici s ohledem na drženou skupinu oprávnění.

V případě, že zvládnu teoretickou část zkoušky odborné způsobilosti, ale neuspěju v praktické části zkoušky, mohu opakovat praktickou část  v ten samý den?

Zpravidla lze opakovat praktickou část v ten samý den, záleží na dohodě se zkušebním komisařem. V každém případě (pokud nechcete ztratit nárok na započtení úspěšně složené teoretické části zkoušky) musíte tuto praktickou část zkoušky opakovat do dvou měsíců ode dne, kdy jste byl hodnocen stupněm neprospěl.

Které otázky dělají největší potíže?

Nejvíce žadatelé chybují v otázkách z nauky o zbraních, např. rozdělení expanzních zbraní a v některých otázkách ze zákona o zbraních, kde se prolínají kategorie zbrojní průvodní list, zbrojní licence a zbrojní průkaz. Obecně nejméně chyb je v otázkách ze zdravotnického minima.

Byl mi odebrán řidičský průkaz, protože jsem se dopustil řady přestupků, bude mít tato skutečnost vliv na vydání zbrojního průkazu?

Žadatelé jsou skutečně příslušným útvarem policie prověřování i z hlediska jejich spolehlivosti, tedy přestupkového jednání a jejich „pověsti“. Z hlediska přestupků v dopravě nemusíte mít žádné obavy, protože tyto přestupky nejsou zařazeny mezi přestupky, jejichž spácháním se považuje žadatel za nespolehlivého. Jedinou obavu lze mít z toho, pokud většina Vámi uváděných přestupků v dopravě byla spáchána pod vlivem alkoholu nebo návykových látek, můžete pak být shledán příslušným útvarem policie jako nespolehlivý.

Zbrojní průkaz - napsali nám

Publikace

mužVaše publikace „zbrojní průkaz snadno a rychle“ je vskutku poklad pro lidi, jež zbrojní průkaz chtějí podle názvu publikace „snadno a rychle!“ Bez této publikace to jde „těžce a pomalu,“ což jsem si vyzkoušel. Škoda, že jsem na vaší publikaci nenarazil před tím, než jsme zbrojní průkaz měl. Můj bratr díky této publikaci to měl oproti mně doslova „velmi snadno a velmi rychle!“ Díky za to.

Jan Mužík

Zážitková střelba a pak zbrojní průkaz

mužŠlo to rychle a hladce. Nejdřív jsem jen tak z hecu zašel na vaši zážitkovou střelbu, kterou jsem si dokonale užil a byl to pro mě velmi silný zážitek. A neskončilo jen u toho, rozhodl jsem se na základě zážitkové střelby udělat si u vás i zbrojní průkaz. Nyní ho díky vám a musím vám za to zpětně poděkovat, za profesionalitu, přístup, ochotu, vše super. Děkuji a přeji mnoho zdaru.

Jiří Musil

Zbrojní průkaz pro ženy

ženaMůj kamarád my doporučil, že jestli chci zbrojní průkaz, tak jedině přes vás. Že sice nevěděl, jestli máte skvělý přístup i pro ženy, že jste takový drsní chlapi, tak jsem měla obavy. Opak byl pravdou. Váš přístup ke mně, jako k ženě byl naprosto profesionální a vaše výuka bezchybná. Jsem ráda, že jsem si vybrala právě vás.

Karolína Nováčková

NOVINKY

08/05/2013, 17:37
Naše publikace Zbrojní průkaz snadno a rychle obsahuje vše podstatné a důležité ke složení zkoušky...

ODKAZY

 

 

 

 

OBJEDNAT PUBLIKACI

PROČ S NÁMI?

1) Jsme přímo zkušebními komisaři v oboru zbraní a střeliva, kteří přímo zkouší žadatele o zbrojní průkaz.

2) Máme dlouholeté zkušenosti, kde a v čem se dělají nejčastější chyby při zkoušce odborné způsobilosti.

3) Jsme autory publikace „Zbrojní průkaz snadno a rychle“, kde jsou shrnuté dlouholeté zkušenosti ze zkoušek, které Vám zjednodušeným způsobem umožní složit zkoušku  bez dlouhého učení.

4) Provádíme  i bezpečnostní kvalifikaci  kvalifikace strážný a detektiv koncipient.

5) Naše ceny jsou férové a dopředu známy.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. INFORMACE